Hizmet Şartlarımız

 
PAKET 1

Bu paket size, her iki taraf için de uygun bir tarih ve saatte, bizimle 40 dakikalık bir Zoom görüşmesi sağlar.

Görüşme boyunca, Almanya’da diploma denklik/değerlendirme ve Almanya’da iş arama sürecinizle ilgili olarak önceden hazırlamış olduğunuz soruları bize yöneltebilirsiniz.

Bu görüşme sadece Zoom üzerinden sağlanır. Başka bir uygulama veya yöntem bu paket için geçerli değildir.

Görüşme, hizmet alan kişinin tercihine göre görüntülü, ya da sadece sesli olabilir.

Görüşme, her iki tarafın da menfaatleri doğrultusunda kayıt altına alınır. Söz konusu kayıt kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Hizmet alan kişi dilerse bu kaydın bir kopyasını talep edebilir.

Paketin iadesi, satın alma tarihinden sonraki 14 gün içinde –eğer kullanılmamışsa– mümkündür.


PAKET 2

Bu paket size, Almanya’da diploma denklik/değerlendirme “veya” Almanya’da iş arama sürecinizle ilgili olarak yönlendirme desteği sağlar.

Yönlendirme desteği yazılı olarak verilir.

Yönlendirme desteği için telefonunuza kuracağınız “Telegram” uygulaması ve/veya e-posta seçenekleri kullanılır. Telegram, Whatsapp benzeri bir uygulamadır ve daha güvenli iletişim sağlar.

Söz konusu iki seçenek haricinde bir yöntem veya telefon görüşmesi bu paket için geçerli değildir.

Bu pakette amaç “chatleşme” değildir. Sürecinizle ilgili sorularınızın cevaplarını çok daha kısa sürede ve öncelikli olarak alabilmeniz için planlanmıştır.

Soracağınız sorulara en geç 4 saat içinde (çoğunlukla çok daha kısa sürede) cevap alabilmeniz öngörülür.

Bu pakete, 1 numaralı pakette sunulan 40 dakikalık online görüşme desteği de dahildir.
Söz konusu online görüşme için 1 numaralı pakette anılan yöntemler ve koşullar geçerlidir.

Bu pakette destek süresi 4 aydır. Herhangi bir sebeple sürecinizin uzaması ve bu desteğin devamına ihtiyaç duymanız halinde 3 numaralı paketle süreyi uzatmanız mümkündür.

Paketin iadesi, satın alma tarihinden sonraki 14 gün içinde -henüz kullanılmaya başlanmamışsa- mümkündür. Paket bir kez kullanılmaya başlandıktan sonra, ilk 14 gün içinde dahi iade talep edilemez.


PAKET 3

Bu paket size, herhangi bir sebeple sürecinizin uzaması ve 2 numaralı paketi kullanarak aldığınız desteğin devamına ihtiyaç duymanız halinde 2 aylık bir ek süre sağlar.

Paketin kullanım şekliyle ilgili olarak 2 numaralı pakette sözü edilen yöntemler ve şartlar geçerlidir.

Bu bir süre uzatma paketidir. Dolayısıyla bu paketten faydalanabilmek için, öncesinde 2 numaralı paketin alınmış ve 4 aylık süresinin kullanılmış olması gerekir.

Paketin iadesi, satın alma tarihinden sonraki 14 gün içinde -henüz kullanılmaya başlanmamışsa- mümkündür. Paket bir kez kullanılmaya başlandıktan sonra, ilk 14 gün içinde dahi iade talep edilemez.


PAKET 4

Bu paket size, Almanya’daki diploma denklik/değerlendirme süreciniz boyunca yapılması gereken resmi işlemlerin ve bürokratik yazışmaların, eksiksiz bir şekilde tarafımızdan gerçekleştirilmesi hizmetini sağlar.

Denklik/değerlendirme işlemlerinizle ilgili olarak hangi kurumun yetkili olduğu tarafımızdan tespit edilir ve söz konusu kurumla adınıza irtibat kurulur.

Denklik/değerlendirme işlemlerinizin başlatılabilmesi için doldurulması gereken, Almanca resmi başvuru formu, vereceğiniz bilgiler doğrultusunda, sizin adınıza tarafımızdan doldurulur.

Sürecin başında, işlemler için ihtiyaç duyulabilecek evrakların dijital birer nüshalarını e-posta yoluyla sizden talep eder, incelemesini sağlarız.

Evraklar incelememizden geçtikten sonra, size herhangi bir eksik olup olmadığını bildiririz. Eğer eksik evrak yoksa, (gerekiyorsa) Türkiye’de tercümelerini ve noter tasdiklerini yaptırırsınız.

Evraklarınızı, bu incelemelerden ve işlemlerden sonra hazır olduğunda (gerekiyorsa) posta yoluyla tarafımıza gönderirsiniz. Böylelikle lüzumsuz posta trafiği ve zaman kaybından korunmuş olursunuz.

Tüm ilgili işlemler ve Alman makamlarıyla yazışmalar için Almanya’da bir posta adresi bu hizmete dahildir.

Bu pakete, 1 numaralı pakette sunulan 40 dakikalık Zoom görüşmesi ve 2 numaralı pakette sunulan mentorluk desteği de dahildir.

Söz konusu Zoom görüşmesi ve mentorluk desteği için 1 ve 2 numaralı paketlerdeki yöntemler ve koşullar geçerlidir.

Bu paketin içerdiği hizmetler doğrultusunda, (Alman makamları talep ettiği takdirde) hizmeti alan kişinin, konuyla ilgili bürokratik işlemleri yürütebilmemiz için tarafımıza vekâlet vermesi gerekebilir.

Bu pakete, posta, tercüme, noter masrafları ve Almanya’daki kurumların işlemlerle ilgili talep edeceği harç ve ücretler dahil değildir.

Paketin iadesi, satın alma tarihinden sonraki 14 gün içinde -henüz kullanılmaya başlanmamışsa- mümkündür. Evraklarınızı inceleme için e-posta ile bize gönderdiğiniz andan itibaren, ilk 14 gün içinde dahi iade talep edilemez.

Sürecin sonunda diploma veya ustalık belgenizin Alman standartlarına denk bulunmaması, ek bir eğitim veya başka sebeplerden dolayı sürecin uzaması, yeterliliklerinizin Alman makamlarınca denklik/değerlendirme belgesi almaya uygun görülmemesi, kesinlikle paket ücreti iade sebebi değildir.

Yukarıda sayılan şartlar ve hizmetler, 1 (bir) başvuru/diploma için geçerlidir. Başvuru olumlu veya olumsuz, kesin sonuca erdiğinde veya sizden Alman makamlarınca talep edilebilecek olası ek eğitimler sebebiyle, süreciniz bir başka döneme ertlendiğinde paketin geçerliliği de sona erer.


PAKET 5

Bu paket size, Almanya’da iş arama ve iş başvuru sürecinizde ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve yönlendirme desteğinin yanısıra, vereceğiniz bilgiler doğrultusunda ideal bir Almanca CV ve motivasyon mektubu hazırlama hizmetini de sunar.

Öncelikle vereceğiniz bilgiler doğrultusunda, işverenler açısından ideal ve çağın gereklerine uygun, profesyonel bir Almanca CV tarafımızdan hazırlanır.

Yine vereceğiniz bilgiler doğrultusunda, etkileyici bir Almanca motivasyon mektubu örneği tarafımızdan hazırlanır. Bu mektubun hazırlanışında hizmeti alan kişiyle iletişim halinde kalır, olabilecek en ideal sonucu çıkarmaya gayret ederiz.

Hazırlamış olduğumuz CV, bazı büyük iş arama portalları ve çeşitli aracılar/ajanslar vasıtasıyla, tarafımızdan yüzlerce işverene ulaştırılır.

Bu pakete, 1 numaralı pakette sunulan 40 dakikalık Zoom görüşmesi ve 2 numaralı pakette sunulan mentorluk desteği de dahildir.

Söz konusu Zoom görüşmesi ve mentorluk desteği için 1 ve 2 numaralı paketlerdeki yöntemler ve koşullar geçerlidir.

Hizmet alan kişi dilerse ve ihtiyaç duyarsa, Almanya’da bloke hesap açılışı konusunda tarafımızdan verilecek destek de paket içeriğine dahildir.

Bu paket de diğer paketler gibi sürecinizin Almanya ayağıyla ilgili konuları içerir. İş arama vizesi veya çalışma vizesi başvurularınızla ilgili destek ve yönlendirme hiçbir paketimizin içeriğinde bulunmaz.

Bu paket kesinlikle Almanya’da bir iş bulma garantisi değildir. Sizin için tarafımızdan CV ve motivasyon mektubu hazırlanması ve bunların Almanya çapında işverenlere ulaştırılması, bir iş bulma garantisi anlamına gelmez.

Paketin iadesi, satın alma tarihinden sonraki 14 gün içinde -henüz kullanılmaya başlanmamışsa- mümkündür. CV hazırlama sürecine başlandığı andan itibaren, ilk 14 gün içinde dahi iade talep edilemez.


PAKET 6

Bu paket size, 4 ve 5 numaralı paketlerin TÜM içeriğini tek bir paket altında ve %20 indirimle sağlar.

Bu pakete ayrıca, hizmet alan kişinin ihtiyaç duyması halinde ikinci bir 40 dakikalık Zoom görüşmesi de dahildir.

Söz konusu Zoom görüşmesi için 1 numaralı pakette sözü edilen yöntemler ve koşullar geçerlidir.

Mentorluk desteği bu paket için 2 x 4 ay şeklinde sağlanır ve paket içeriğine dahildir.

Söz konusu mentorluk desteği için 2 numaralı pakette sözü edilen yöntemler ve koşullar geçerlidir.

Bu paketin içerdiği hizmetler doğrultusunda, (Alman makamları talep ettiği takdirde) hizmeti alan kişinin, konuyla ilgili bürokratik işlemleri yürütebilmemiz için tarafımıza vekâlet vermesi gerekebilir.

Paketin iadesi, satın alma tarihinden sonraki 14 gün içinde -henüz kullanılmaya başlanmamışsa- mümkündür. Diploma denklik/değerlendirme işlemleri için, evraklarınızı incelenmek üzere e-posta ile bize gönderdiğiniz andan itibaren, ilk 14 gün içinde dahi iade talep edilemez.

Eğer diploma denklik/değerlendirme sürecine başlanmış, süreç olumsuz sonuçlanmış ve iş arama aşamasına gelinememişse, ya da süreç olumlu sonuçlanmasına rağmen, hizmeti alan kişi herhangi bir sebeple Almanya’da iş arama ve iş başvuruları sürecine girmekten vazgeçmişse, bu paket için tahsil edilmiş olan ücretten “Diploma Denklik Süreci” paketinin (Paket 4) ücreti düşülür ve kalan tutar, hizmeti alan kişiye iade edilir.GENEL KOŞULLAR

 

Hizmet paketlerimizin tamamında ödeme peşin alınır.

Hiçbir hizmet paketimiz Almanya’da bir iş bulma garantisi vermez.

Diploma denklik süreciyle ilgili kararlar ve bürokratik işlemlerin ne kadar süreceği tamamen Alman makamlarının inisiyatifindedir. Konuyla ilgili verilecek kararlara ve işlemlerin ne kadar süreceğine dahlimizin olması söz konusu değildir.

Hiçbir hizmet paketimizin içeriğine telefon görüşmesi yoluyla destek veya yönlendirme dahil değildir.

CV ve kişisel bilgileriniz 4. 5. ve 6. hizmet paketleri haricinde kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmaz. 4 numaralı hizmet paketinin kapsamı gereği CV ve kişisel bilgileriniz, süreci yürüten Alman makamlarıyla paylaşılmak zorundadır. 4 numaralı hizmet paketini satın alan kişi bu durumu peşinen kabul etmiş sayılır. 5 ve 6 numaralı hizmet paketlerinde, Almanya’da iş bulma sürecinizi hızlandırabilmek amaçlı olarak CV ve kişisel bilgileriniz, çeşitli ajanslar ve iş arama portalları vasıtasıyla, potansiyel işverenlerle paylaşılabilir. Yine de bu bir mecburiyet değildir. Hizmeti satın alan kişi, yazılı olarak bu duruma rızası olmadığını tarafımıza ilettiği takdirde, ilgili hizmet paketi içeriğinin bu kısmından feragat etmiş sayılır ve CV/kişisel bilgileri 3. şahıslarla paylaşılmaz.

Tüm hizmetlerimiz, ilgili süreçlerin sadece Almanya ayağı için geçerlidir. Örneğin herhangi bir vize başvurusu için destek ve yönlendirme, Türkiye’deki kurumlarla adınıza iletişime geçme ve benzeri işler hiçbir hizmet paketimizin içeriğine dahil değildir.

Her bir hizmet paketi için ücret iadesi politikamız yine ilgili pakete ait koşullar arasında belirtilmiştir.

Hizmet satın alma işlemini tamamladığınızda “Hizmet Şartları“mızı kabul etmiş sayılırsınız.